rozmiar: A A A

     Okno dachowe /połaciowe/ służą do doświetlania poddasza. Obecnie w dachach stosuje się zwykle okna przystosowane do instalowania bezpośrednio w połaci dachowej. Okna dachowe zapewniają dużo światła - do 40% więcej niż tej samej wielkości okna umieszczone pionowo w ścianach w lukarnach lub ścianach szczytowych. Okno dachowe to w chwili obecnej produkt o wysokiej jakości, wytwarzany z najlepszych surowców, w oparciu o najnowsze technologie, gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry izolacyjne (energooszczędność, ochrona przed hałasem i słońcem). O trwałości okien dachowych decyduje między innymi specjalnie dobrane, najwyższej jakości drewno, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo i co najmniej dwukrotnie malowane. Drewno izolowane jest z zewnątrz profilami z blachy aluminiowej (najczęściej w kolorze brązowym) powlekanej poliestrem, odpornym na działanie czynników atmosferycznych i promieni słonecznych UV. Coraz częściej spotykanym w ofercie są okna dachowe z wysoko udarowego PVC, szczególnie polecane do pomieszczeń o wysokiej wilgotności.
      Stolarka okienna ze swej natury musi być szczelna, jednak w jej stosowaniu w nowoczesnym budownictwie pojawia się problem z prawidłową wentylacją, co może powodować występowanie kondensacji pary wodnej w pomieszczeniach i w konsekwencji prowadzić do zawilgocenia pomieszczeń. W celu ograniczenia tego zjawiska, w oknach stosowany jest nawiewnik. Zapewnia on stały, regulowany dopływ świeżego powietrza przy domkniętym oknie, dzięki czemu możliwe jest sprawne funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej na w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane okna. Nawiewnik przez odpowiednie ukształtowanie kanału przepływu powietrza ma również dobre właściwości filtracyjne i akustyczne, a zamontowany w ościeżnicy okna nie zmniejsza powierzchni przeszklenia ani nie koliduje z architekturą okna.


FTP-V U3, FTP-V L3, FTP-V U5
okna obrotowe FTP-V U3, FTP-V L3, FTP-V U5 FTP-V U3 - okno drewniane z...
pokaż szczegóły FTP-V U3, FTP-V L3, FTP-V U5
FTS U2, FTS-V U2
okna obrotowe FTS U2, FTS-V U2 FTS U2 - okno drewniane,  FTS-V...
pokaż szczegóły FTS U2, FTS-V U2
FTU-V U3
okno obrotowe FTU-V U3 okno drewniane pomalowane poliuretanem z nawiewnikiem V40P...
pokaż szczegóły FTU-V U3
FPP-V U3 preSelect, FPU-V U3 preSelect
okna uchylno-obrotowe FPP-V U3 preSelect, FPU-V U3 preSelect FPP-V U3 preSelect -...
pokaż szczegóły FPP-V U3 preSelect, FPU-V U3 preSelect
wyłazy dachowe WSS, WSZ, WSH
wyłazy dachowe WSS, WSZ, WSH Charakterystyka:...
pokaż szczegóły wyłazy dachowe WSS, WSZ, WSH
okna wyłazowe termoizolacyjne FWR U3, FWL U3
okna wyłazowe termoizolacyjne FWR U3, FWL U3 Charakterystyka:...
pokaż szczegóły okna wyłazowe termoizolacyjne FWR U3, FWL U3

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.