Oferujemy atrakcyjne ceny, organizujemy dostawy TIRem lub autem z rozładunkiem. Szczegóły telefonicznie: 500767636

Beton komórkowy Białystok

Beton komórkowy - materiał budowlany, rodzaj lekkiego betonu otrzymywanego poprzez wprowadzenie gazu, zwykle powietrza pod odpowiednim ciśnieniem do plastycznej mieszanki cementowej, w wyniku czego powstają w nim jednorodne pory, zwane komórkami.

Istnieją dwie metody wprowadzania powietrza: przez reakcję chemiczną – najczęściej proszek aluminiowy wprowadzony do cementu (gazobeton) lub przez dodanie do mieszanki czynnika pianotwórczego, który wprowadza pęcherzyki podczas mieszania przy dużej prędkości (pianobeton). Beton komórkowy wykazuje wysoką odkształcalność cieplną i wilgotnościową oraz wysoki skurcz (zmiana objętości).

Beton komórkowy można klasyfikować wg:

  • gęstości mierzonej w MPa,
  • dokładności wykonania,
  • koloru: na biały i szary – kolor jest efektem przyjętej technologii produkcyjnej.

W Polsce do najpopularniejszych należą klasy „500” i „600”, oraz „400”. Niektóre firmy wytwarzają jeszcze lżejsze odmiany „350” i „300” ale są one bardzo rzadko stosowane. Mają one jeszcze lepsze parametry izolacyjne, jednak maleje w nich odporność na ściskanie.

BLOCZKI  PIÓRO - WPUST
Bloczki z powierzchnią czołową pióro-wpust łączone na...
pokaż szczegóły BLOCZKI  PIÓRO - WPUST

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.