Termo Organika Białystok – niekwestionowany lider branży

Termo Organika to jeden z największych producentów izolacji styropianowych w Unii Europejskiej oraz niekwestionowany lider na polskim rynku. Od początku swojej działalności w 1997 roku firma dostarcza najwyższej jakości stale unowocześniane płyty styropianowe, a od 2012 roku, dzięki uruchomieniu fabryki chemii budowlanej w Pyrzycach, oferuje także Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Zatrudniany przez Termo Organikę zespół naukowców, pracujących w firmowych laboratoriach, intensywnie pracuje nad rozwiązaniami poprawiającymi jakość wyrobów, wprowadza modyfikacje i zmienia technologie, poszukując idealnych produktów dla klienta XXI wieku.
Termo Organika to:

 • ponad 15 lat historii i doświadczeń,
 • 5 zakładów produkcyjnych,
 • ponad 50 wysokiej klasy produktów,
 • ponad 200 zatrudnionych,
 • profesjonalna kadra,
 • certyfikowany przez ITB personel laboratoriów,
 • rekomendacje techniczne ITB.

Nagrody i wyróżnienia dla produktów Termo Organiki

Termo Organika jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2014 roku firma w rankingu Budowlana Marka Roku po raz kolejny zdobyła najważniejszą złotą nagrodę Budowlana Marka Roku 2014 w kategorii "Styropian".

Niezwykle cieszy fakt, że kompletny System Ociepleń, mimo, że na rynku jest dopiero od kilku lat, już został dostrzeżony i doceniony przez wykonawców i inwestorów, w 2014 roku otrzymał tytuł Marki Roku w kategorii "Kompleksowe systemy ociepleń ścian".

W 2014 roku specjaliści oraz użytkownicy uznali markę Termo Organika za najlepiej rozpoznawalną markę wśród wszystkich producentów płyt styropianowych, przyznając, po raz trzeci z rzędu firmie tytuł "Konsumencki Lider Jakości 2014".

W ubiegłych latach Termo Organika wyróżniana była m.in.:

 • tytułem Budowlanej Marki Roku w latach 2007, 2008, 2010,
 • Certyfikatem Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości,
 • tytułem Laureata Programu Promocji Jakości przyznawanym przez Europejską Kapitułę Jakości i Ekologii (2008, 2009, 2010),
 • nagrodą Orły Polskiego Budownictwa 2008 w kategorii Producenci Materiałów Budowlanych,
 • wyróżnieniem Złotej Siódemki Branży Budowlanej w kategorii najlepsze izolacje.

Termo Organika - jakość pod stałą kontrolą

Termo Organika jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w polskiej branży budowlanej. Jako jedyna firma z branży, Termo Organika posiada na swoje wyroby prestiżowe Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej. Warunkiem uzyskania i utrzymania Rekomendacji RTQ jest dobrowolne poddanie się cyklicznym i niezależnym kontrolom jakości produktów.

W 2014 roku spółka zyskała także uznanie międzynarodowe: jako jedyna firma z Polski należy do European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS), wpływowej organizacji zrzeszającej najważniejsze stowarzyszenia i producentów styropianu z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Lider w budownictwie energooszczędnym i pasywnym

Grafitowy styropian w systemie ociepleń Termo Organiki jest wykorzystywany do skutecznej ochrony termicznej najbardziej prestiżowych budynków energooszczędnych w Polsce. Termo Organika od prawie dwóch dekad promuje budownictwo energooszczędne i pasywne. Już w 2004 roku dostarczyła swój grafitowy styropian do ocieplenia budynku Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku.

Produktami Termo Organiki ocieplono od fundamentów po dach m.in.

 • pierwszą w Polsce sportową halę pasywną w Słomnikach pod Krakowem
 • pierwszy na świecie kościół pasywny w Nowym Targu
 • modelowy dom pasywny w Smolcu pod Wrocławiem, który jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikat Instytutu Passiv Haus z Darmstadt
Termonium Fasada
  "TERMONIUM fasada"  EPS EN 13163 T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS75-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80 Styropian...
pokaż szczegóły Termonium Fasada
Dalmatyńczyk Fasada
  DALMATYŃCZYK fasada EPS S    EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS75-DS(N)2-DS(70,-)2-TR80 Są...
pokaż szczegóły Dalmatyńczyk Fasada
Gold Fasada
  GOLD fasada EPS S    EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-) 2–TR100 Są to...
pokaż szczegóły Gold Fasada
Silver Fasada
  SILVER fasada EPS S    EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-) 2-TR80 Są to...
pokaż szczegóły Silver Fasada
Tynk silikonowy TO-TS
  Tynk silikonowy TO-TS jest częścią systemu ociepleń Termo Organika®. Może być również stosowany...
pokaż szczegóły Tynk silikonowy TO-TS

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.